Beste svaret
Strikkeprosessen til en slagmann i Cricket betyr ganske enkelt hva han er scoring per 100 baller .
Si, en slagmann har scoret –
5 løp på 5 baller. Det betyr ganske enkelt å score 1 løp per ball. I vanlig matematikk
5 baller 5 løp
1 ball 5/5 = 1 løp
100 baller 1 × 100 = 100 løp (som er streikefrekvensen )
Det vil si at hvis noen har en slagfrekvens på 100, scorer han 1 løp per ball.
Tilsvarende har en slagmann en slagfrekvens på 200 når de scorer 2 løp pr. ball f.eks 50 løp på 25 baller.
Si at en batsman har scoret 60 løp på 40 baller, slik at streiken hans vil se slik ut –
(60 × 100) / 40 = 150
Hvilket ganske enkelt betyr at han scorer 1,5 løp per ball.
En slagmann kan høyest ha en slagfrekvens på 600, dvs. 6 løp per ball.
Håper det hjelper 🙂
Takk for at du leser ^ \_ ^
Svar
Siden du ikke nevnte om du skulle vite hva som er streikeprisen for en batsmen eller en bowler … Jeg vil forklar dem begge.
Slagfrekvens for batsmen:
Hvis batsmen spiller i samme stil og mote til / for 100 baller, hvor mange løp vil han få / rekkevidde beregnes og vises i streikefrekvenskolonnen.
Si, A «s poengsum er 1 løp fra 1 ball, så er hans slagfrekvens 100. dvs. at han når 100 løp på 100 baller.
Si, Bs poengsum er 2 løp i 1 baller, så hans streik rate er 200. dvs. hvis han fortsetter denne trenden, får han 200 løp i 100 baller.
Slagfrekvens for en bowler:
Antall leveranser man tar for å få en wicket.
Si, Cs bowling strike rate er 30,0. Det betyr at han trenger 30 baller for å ta en gang. Det betyr også at han skalper en gang i hver 30 baller han bowler.
Takk.