Beste antwoord
De dichtheid van een stof wordt meestal gedefinieerd als de massa per volume-eenheid van de stof. In eenvoudiger taal, hoeveel gram of kilogram of pond zal de massa van die stof zijn als we een vast volume van de stof nemen, bijvoorbeeld een kubus van 1 cm of 1 liter ervan of een kubus van 1 meter.
De gemakkelijkste en het meest voorkomende voorbeeld om het concept te demonstreren is dat van water. Als we een kubus van 1 cm water nemen bij 4 graden Celcius, heeft het een massa van 1 gram. De dichtheid van water is dus 1 gm / cm ^ 3 (per kubus van cm). Met een iets grotere eenheid zal 1 kubus water van 10 cm X 10 cm X 10 cm (wat de definitie is van 1 liter) een massa hebben van precies 1 kg, bij 4 graden C.Daarom kan de dichtheid van water ook worden uitgedrukt als 1 kg / cm.
Vaak wordt dichtheid niet uitgedrukt in absolute termen, zoals hierboven, maar in termen van soortelijk gewicht / dichtheid. Het is niets anders dan een vergelijking van de dichtheid van die substantie met die van water. Laten we zeggen dat we een stof S hebben. De massa van 1 cm kubus van S heeft een massa van 2 g. We kunnen deze informatie uitdrukken als 2gm / cm ^ 3 of simpelweg zeggen dat stof S een soortelijk gewicht van 2 heeft.
Er is een aantal interessante informatie over de dichtheid van stoffen. Het minst voor de hand liggende is dat van gassen (waarvoor we niet alleen de temperatuur maar ook de druk moeten specificeren). Osmimum heeft de hoogste dichtheid van alle elementen, ongeveer 22 g / cm ^ 3, als ik het me goed herinner. Ter vergelijking: goud heeft ongeveer 19 en kwik ongeveer 13.
Neutronensterren kunnen een dichtheid hebben van enkele tonnen per kubus van cm.
Antwoord
De dichtheid is de hoeveelheid massa voor het gegeven volume van het lichaam. En wordt gemeten als massa per volume-eenheid. In het MKS-systeem is het kg / m ^ 3 en in het CGS-systeem is het gram / cm ^ 3.
En 1 kg / m ^ 3 = 0,001 g / cm ^ 3 of 1 g / cm ^ 3 = 1000 kg / m ^ 3.
De dichtheid van de lucht is bijvoorbeeld 1 kg / m ^ 3. Dat betekent dat als je een kubus neemt van 1m x 1m x 1m, het gewicht van de lucht die in de doos aanwezig is, we 1 kg zullen zijn.
En in dezelfde kubus als je water doet, is het gewicht van het water zal 1000 kg zijn.
Evenzo is de dichtheid van sommige materialen:
Aluminium = 2700 kg / m ^ 3
IJzer / staal = 7850 kg / m ^ 3
Koper = 8960 kg / m ^ 3
Zilver = 10.4901 kg / m ^ 3
Kwik = 13.560 kg / m ^ 3
Goud = 19.320 kg / m ^ 3
Osmium = 22.590 kg / m ^ 3 (Het dichtste natuurlijk voorkomende element)